Short Mat Fixtures

Fixtures 2021/22

(S) = Singles; (DP) = Drawn Pairs; (NP) = Nominated Pairs; (DT) = Drawn Triples; (KO) = Knockout Comp: (PC) = Presidents Cup

October

DateDayTeamOpponentMatTime
12thTueKath, Chris & ElaineBill, Karen G & Wayne2pmMat 1
12thTueBrian, Andy G & FredTheresa, Pam & Tina2pmMat 2
12thTue Brian, Andy G & FredBill, Karen G & Wayne3.30pmMat 1
12thTueKath, Chris & ElaineTheresa, Pam & Tina3.30pmMat 2
14thThuChris, Ernie & ElaineAlan, Bill & Wayne7pmMat 1
14thThuTeresa, Sue & ColinFi, Kath & Paul W7pmMat 2
14thThuTeresa, Sue & ColinChris, Ernie & Elaine8.30pmMat 1
14thThuFi, Kath & Paul WAlan, Bill & Wayne8.30pmMat 2
19thTueAnne, David G & Paul CJoy, David H & Keith2pmMat 1
19thTueJean, Alan & TerryRose, Andy S & Colin2pmMat 2
19thTueRose, Andy S & ColinAnne, David G & Paul C3.30pmMat 1
19thTueJoy, David H & KeithJean, Alan & Terry3.30pmMat 2
21stThuAndy S, Rose & KeithAnne, Gail & Fred7pmMat 1
21stThuAnne, Gail & FredTeresa, Sue & Colin8.30pmMat 1
21stThuFi, Kath & Paul WAndy S, Rose & Keith8.30pmMat 2
26thTueJoy, David H & KeithTheresa, Pam & Tina2pmMat 1
26thTueAnne, David G & Paul CBill, Karen G & Wayne2pmMat 2
26thTueBill, Karen G & WayneJoy, David H & Keith3.30pmMat 1
26thTueJean, Alan & TerryAnne, David G & Paul C3.30pmMat 2
28thThuTeresa, Sue & ColinAndy S, Rose & Keith7pmMat 1
28thThuFi, Kath & Paul WAnne, Gail & Fred7pmMat 2
28thThuChris, Ernie & ElaineAndy S, Rose & Keith8.30pmMat 1
28thThuTeresa, Sue & ColinAlan, Bill & Wayne8.30pmMat 2

November

DateDayTeamOpponentMatTime
2ndTueKath, Chris & ElaineAnne, David G & Paul C2pmMat 1
2ndTueBrian, Andy G & FredRose, Andy S & Colin2pmMat 2
2ndTue Rose, Andy S & ColinTheresa, Pam & Tina3.30pmMat 1
2ndTueKath, Chris & ElaineBrian, Andy G & Fred3.30pmMat 2
4thThuChris, Ernie & ElaineAnne, Gail & Fred7pmMat 1
4thThuAlan, Bill & WayneAndy S, Rose & Keith7pmMat 2
4thThuAlan, Bill & WayneAnne, Gail & Fred8.30pmMat 1
4thThuChris, Ernie & ElaineFi, Kath & Paul W8.30pmMat 2
9thTueBrian, Andy G & FredJean, Andy S & Terry2pmMat 1
9thTueKath, Chris & ElaineJoy, David H & Keith2pmMat 2
9thTueKath, Chris & ElaineJean, Alan & Terry3.30pmMat 1
9thTueJoy, David H & KeithBrian, Andy G & Fred3.30pmMat 2
16thTueKath, Chris & ElaineRose, Andy S & Colin2pmMat 1
16thTueBill, Karen G & WayneTheresa, Pam & Tina2pmMat 2
16thTueTheresa, Pam & TinaJean, Alan & Terry3.30pmMat 1
16thTueJoy, David H & KeithRose, Andy S & Colin3.30pmMat 2
23rdTueAnne, David G & Paul CBrian, Andy G & Fred2pmMat 1
23rdTueBill, Karen G & WayneRose, Andy S & Colin2pmMat 2
23rdTueBill, Karen G & WayneJean, Alan & Terry3.30pmMat 1
23rdThuAnne, David G & Paul CTheresa, Pam & Tina3.30pmMat 2

Fixtures 2019/20

(S) = Singles; (DP) = Drawn Pairs; (NP) = Nominated Pairs; (DT) = Drawn Triples; (KO) = Knockout Comp: (PC) = Presidents Cup

October

DateDayTeamH/ATimeOpponent
10thThuTorr AAway7.30pmTorr B
10thThuTorr BHome7.30pmTorr A
15thTue RedsAway2pmPancrasweek
16thWedTorr AHome7.30pmTorr B
16thWedTorr BAway7.30pmTorr A
17thThuBluesAway2pmGoodleigh Mazzards
17thThuYellowsAway7.30pmSouth Molton Hedgehogs
21stMonBrownsAway2pmWestward Ho Surfers
22ndTueYellowsHome7.30pmBarnstaple Saints
23rdWedRedsHome2pmStratton Mice
23rdWedWhitesAway7.30pmWoolsery Hornets
24thThuTorr AHome7.30pmHatherleigh
25thFriAlan WrightHome7.30pmBuckland Brewer
29thTueBluesHome2pmHartland A
29thTueWhitesHome7.30pmHatherleigh
30thWedGreensHome7.30pmWick
31stThuBrownsHome2pmHolsworthy Willows
31stThuTorr AHome7.30pmColebrook Swifts (KO)
31stThuTorr BHome7.30pmColebrook Swallows (PC)

November

DateDayTeamH/ATimeOpponent
5thTueBrownsHome2pmGoodleigh Cherries
5thThuRedsAway2pmStrand Reds
5thThu WhitesAway7.30pmWinkleigh Mosquitoes
6thWedTorr BAway7.30pmYarnscombe (KO)
7thThuAlan WrightAway7.30pmBuckland Brewer
13thWedBluesAway2pmSouth Molton Moles
13thWedBrownsAway2pmHigh Bickington
14thThuTorr BAway7.30pmYarnscombe
16thSatClub CompHome9.30amDon Oliver Singles
17thSunClub CompHome9.30amDon Oliver Singles
18thMonWhitesAway7.30pmWestward Ho Seagulls
20thWedBrownsAway2pmWinkleigh Typhoons
20thWedYellowsHome7.30pmHolsworthy Rivers
20thWedTorr BAway7.30pmColebrook Swallows (KO)
21stThuBluesHome2pmBraunton Harriers
21stThuTorr AHome7.30pmWinkleigh
22ndFriGreensAway7.30pmWoolsery Bees
26thTueRedsHome2pmBrauntonians
26thTueWhitesaway7.30pmHolsworthy Lakes
27thWedGreensHome7.30pmWestward Ho Sandpipers
29thFriBrownsHome2pmHolsworthy Elms

December

DateDayTeamH/ATimeOpponent
2ndMonBluesHome2pmBraunton Hunters
2ndMonRedsAway2pmHartland B
3rdTue Torr BHome7.30pmHatherleigh
4thWedYellowsAway7.30pmWoolsery Wasps
5thThuGreensHome7.30pmWoolsery Bees
7thSatClub CompHome9.30amL Goaman Drawn Pairs
8thSunClub CompHome9.30amL Goaman Drawn Pairs
9thMonYellowsAway7.30pmShebbear Oaks
10thTueBluesHome2pmWick Wrens
11thWedRedsAway2pmHolsworthy Oaks
11thWedWhitesAway7.30pmLangtree
12thThuGreensHome7.30pmYarnscombe
13thFriTorr AAway7.30pmWinkleigh
17thTueGreensHome7.30pmParkham Bells
18thWedBrownsAway2pmHolsworthy Willows
18thWedTorr AAway7.30pmYarnscombe
19thThuYellowsHome7.30pmBuckland Greens

January

DateDayTeamH/ATimeOpponent
2ndThuBrownsHome2pmWestward Ho Surfers
8thWedBluesHome2pmSouth Molton Moles
9thThuBrownsHome2pmHigh Bickington
9thThuYellowsHome7.30pmSouth Molton Hedgehogs
14thTueRedsHome2pmStrand Reds
14thTueWhitesHome7.30pmWoolsery Hornets
15thWedBluesHome2pmBraunton Harriers
15thWedTorr BHome7.30pmWinkleigh
16thThuGreensAway7.30pmYarnscombe
16thThuYellowsHome7.30pmShebbear Oaks
20thMonTorr AAway7.30pmHatherleigh
21stTueBluesHome2pmGoodleigh Mazzards
21stTueRedsAway2pmStratton Mice
21stTueTorr BHome7.30pmYarnscombe
22ndWedGreensAway7.30pmParkham Bells
22ndWedYellowsAway7.30pmBuckland Greens
23rdThuWhitesaway7.30pmHatherleigh
25thSatClub CompHome9.30amMary Kent Pairs
26thSunClub CompHome9.30amMary Kent Pairs
27thMonRedsAway2pmBrauntonians
30thThuBrownsHome2pmGoodleigh Cherries

February

DateDayTeamH/ATimeOpponent
3rdMonBluesAway2pmBraunton Hunters
4thTueBrownsHome2pmWinkleigh Typhoons
4thTue WhitesHome7.30pmWestward Ho Seagulls
6thThuRedsHome2pmPancrasweek
6thThuYellowsHome7.30pmWoolsery Wasps
7thFriGreensAway7.30pmWick
11thTueRedsHome2pmHolsworthy Oaks
12thWedTorr AHome7.30pmYarnscombe
13thThuWhitesHome7.30pmWinkleigh Mosquitoes
13thThuTorr BAway7.30pmHatherleigh
19thWedRedsHome2pmHartland B
22ndSatClub CompHome9.30amBrenda Hammett (DT)
23rdSunClub CompHome9.30amBrenda Hammett (DT)
24thMonBluesAway2pmWick Wrens
25thTueWhitesHome7.30pmLangtree
25thTueYellowsAway7.30pmHolsworthy Rivers
26thWedBrownsAway2pmHolsworthy Elms

March

DateDayTeamH/ATimeOpponent
2ndMonGreensAway7.30pmWestward Ho Sandpipers
3rdTueRedsHome7.30pmHolsworthy Lakes
6thFri Torr BAway7.30pmWinkleigh
7thSatClub FinalsHome9.30amAll Competitions
12thThuYellowsAway7.30pmBarnstaple Saints
16thMonBluesAway2pmHartland A

County Competitions

Fixtures for 2021/22

DateDayCompetitionVenue
9th OctSatMargaret Elliott PairsISCA
10th OctSunNational Mixed foursISCA
23rd OctSat County/National Pairs Prelim ISCA
24th OctSunCounty/National Fours PrelimISCA
31st OctSunNational Over55's PairsISCA
7th NovSunCounty/National Triples PrelimISCA
14th NovSunBrian Medland Mixed FoursISCA
4th DecSatCounty/National Over 55's FinalsISCA
5th DecSunDevon County Ho Ho HoISCA
8th JanSatCounty/National U 18ISCA
22nd JanSatCounty/National Singles FinalISCA
23rd JanSunCounty/National Triples FinalISCA
19th FebSatCounty/National Pairs FinalISCA
20th FebSunCounty/National Fours FinalISCA